Açılış Sayfam Yap
25 Kasım 2014,Salı
ANA SAYFA KKTC TÜRKİYE DÜNYA GÜNEY KIBRIS ARŞİV TARİHÇE HİZMETLER İLETİŞİM FAYDALI LİNKLER GÜNDEM
SAĞLIK PROBLEMLERİ NEDENİYLE KKTC’DE KALAN 10 MÜLTECİ TEDAVİLERİNİN TAMAMLANMASIYLA BUGÜN, 1 DOKTOR, 1 HEMŞİRE VE 2 POLİS EŞLİĞİNDE MERSİN'E GÖNDERİLDİ. BAŞBAKAN YORGANCIOĞLU, TC BAŞBAKANI DAVUTOĞLU’NUN DAVETLİSİ OLARAK YARIN ANKARA’YA GÜNÜBİRLİK ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK. YORGANCIOĞLU’NA, NAMİ VE MUNGAN EŞLİK EDECEK. SENNAROĞLU: “ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN TÜRKİYE VE GÜNEY KIBRIS İLE BAĞLANTILI OLMASI KKTC’NİN YARARINA... TÜRKİYE İLE KKTC ARASINDA DÖŞENECEK KABLO KIB-TEK'İN MALI OLABİLİR. ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ" METEOROLOJİ’DEN UYARI: YARIN VE ÇARŞAMBA GÖKGÜRÜLTÜLÜ, ETKİLİ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR TARIM SİGORTASI, YAKLAŞIK 725 BİN DÖNÜM İÇİN 5001 ÜRETİCİYE 26 MİLYON TL’YE YAKIN TAZMİNAT ÖDENDİĞİNİ AÇIKLADI. İTİRAZLAR YARINDAN İTİBAREN 1 ARALIK’A KADAR YAPILABİLECEK EROĞLU, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNİ DEĞERLENDİRDİ: "BUNDAN SONRA İZLEYECEĞİMİZ POLİTİKADA DA MUTABAKATA VARMIŞ DURUMDAYIZ" “RUMLAR TEK BAŞLARINA YER ALTI ZENGİNLİĞİNİN SAHİBİ OLDUĞUNU İDDİA EDERSE, EBETTE BİZ DE ANAVATAN TÜRKİYE DE ATILMASI GEREKEN ADIMLARI TEREDDÜTSÜZ ATACAKTIR” BAŞBAKAN YORGANCIOĞLU: "BÜTÇEYİ ZORA SOKMADAN, ALT GELİR GRUPLARINA DAHA FAZLA ARTIŞ VEREREK İKİ BAREM LİSTESİNİ YAKINLAŞTIRACAĞIZ. HEDEF OCAK..." KTAMS, PERSONEL YETERSİZLİĞİ GEREKÇESİYLE BARIŞ RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ'NDE UYARI GREVİ YAPTI BM GENEL SEKRETERİ'NİN KIBRIS ÖZEL DANIŞMANI EIDE BUGÜN KIBRIS'A GELİYOR GÜZELYURT-SERHATKÖY ANAYOLUNDA YABANCI PLAKALI ARACIYLA GECE YARISI KAZA YAPAN 41 YAŞINDAKİ BOLKAN RESMİ HAYATINI KAYBETTİ KUZEY KIBRIS TURKCELL'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "ABONE TAK" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ TELSİM'İN TAK KISA MESAJ HABER SERVİSİNE ÜYELİK İÇİN "KAYIT FLASH" YAZIP (8081)E GÖNDERMEK YETERLİ

GAÜ’DE “DEPREM VE DİNAMİK DARBE ” SEMİNERİ

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından “Deprem ve Dinamik Darbelerin, Betonarme Yapılara Verdiği Hasar Hesabı için Yeni Bir Gösterge" konulu seminer düzenlendi.
   28 Şubat 2013, Perşembe 17:35 Metni Kopyala        Yazdır

Lefkoşa, 28 Şubat 13 (T.A.K.): Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından “Deprem ve Dinamik Darbelerin, Betonarme Yapılara Verdiği Hasar Hesabı için Yeni Bir Gösterge" konulu seminer düzenlendi.

GAÜ Millenium Senato Kongre salonunda düzenlenen seminerde, GAÜ Mühendislik Fakültesi’nden Doc. Dr. Kabir Sadeghi sunum yaptı. Sadeghi sunumunda, betonarme binalarda enerji bazlı hasarlar ve depremler sonucu oluşan hasarların tespitiyle değerlendirilmesi konusunda bilgi verdi.

(FEZ/HÖ) FOTOĞRAFLI 

   790 defa okundu Metni Kopyala        Yazdır
Diğer KKTC Haberleri
KADEM 1. ULUSLARARASI KADIN VE ADALET ZİRVESİ
TEDAVİLERİ TAMAMLANAN 10 MÜLTECİ BU AKŞAM ÜZERİ MERSİN’E GÖNDERİLDİ
KAYAD’IN “25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ” MESAJI…
YDÜ “KRİZ YÖNETİMİ” KONULU SERTİFİKA PROGRAMI DÜZENLİYOR
KUZEY KIBRIS TÜRK KIZLAY DERNEĞİ GİRNE ŞUBESİ MÜLTECİLERE HER TÜRLÜ YARDIM VE DESTEĞE HAZIR OLDUĞUNU AÇIKLADI
“ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI YEREL YÖNETİMLER SEMPOZYUMU” YARIN BAŞLAYACAK
POLİS HABERLERİ...
GÜZELYURT BELEDİYESİ’NDEN EMEKLİ ÖĞRETMENLERE KOKTEYL…
ESENTEPE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI BES’İ SEÇTİ
KKTC’DE BİR HAFTADA 49 TRAFİK KAZASI OLDU; 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
© 2009 TAK
Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak belirtilmeden yayınlanamaz.
Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
TAK harici linklerin sorumluluğunu almaz.
Last Digital
Haber Otomasyonu
Technology by:
                     
Dýþarýya white_link Last Digital